Patogenní zóny a jejich vliv na zdraví

Co je to patogenní (též geopatogenní) zóna?

Patogenní zóny jsou místa či pásy lidskému zdraví škodlivé. Lidé po delším pobytu v patogenní zóně zažívají časté migrény, bolesti kloubů či svalů, a pokud se zóna nachází pod postelí, může se projevovat nespavostí či velmi špatným spánkem. Člověk se ráno probudí nevyspalý a unavený. Malé děti se budí i několikrát za noc. 

Zkroucený strom vlivem působení geopatogenní zóny

Zkroucený strom vlivem působení geopatogenní zóny

Druhy patogenních zón

Proudy spodní vody

Tekoucí voda mezi dvěma typy podloží vytváří infrazvuk, který je pro lidský organismus neslyšitelný, nicméně negativně ovlivňuje lidské zdraví. Tato zóna se v našich domácnostech vyskytuje nejčastěji.

Radiace

Radiace z podloží nebo z předmětů je také velmi častá příčina vytvoření patogenní zóny. Lze jí změřit přístrojem Geiger counter. V České republice je často příčinnou radon. Vyšší míra radiace vede k tvorbě kyslíkových radikálů a jejich vliv v lidských buňkách způsobuje mutace DNA a rozvoj rakoviny. 

Elektrické a magnetické pole Země

Elektrické i magnetické pole Země je nedílnou součástí našeho prostředí. Problém nastává, pokud jsou tyto dvě pole místně zesílené. Tyto zóny se v domácnostech vyskytují velmi vzácně. Nacházejí se nad tektonickými zlomy v zemské kůře. Mohou způsobovat odvápňování kostí i poruchu krvetvorby.

Skrytý tektonický zlom

Stupnice patogenních zón

  1. Velmi slabá zóna, účinky organismus snadno eliminuje.
  2. Dobře rozpoznatelná, účinky na zdravý organismus dokáže dlouhodobě eliminovat. U nemocného člověka již prodlužuje dobu léčení.
  3. Oslabuje nervový systém, vzniká lehká nervozita, její účinky zdravý organismus dokáže eliminovat. Nemocného člověka člověk oslabuje a prodlužuje dobu léčby.
  4. Silná nervozita, nespavost, dysfunkce orgánů. Po dlouhodobém pobytu v zóně se začínají objevovat chronické bolesti a nemoci, které se při pobytu mimo zónu rychle zlepšují.
  5. Vznik nezhoubných malformací, neklid a po dlouhodobém pobytu v zóně se stav zlepšuje velmi pomalu. Chronické bolesti a nemoci je třeba léčit. Nervová odezva je podobná stresu.
  6. Vznikají degenerační a prekarcinogenní změny, deprese, bolesti neznámého původu nereagující na terapii.
  7. Během několika let vznik mutací a karcinogenní změny, může, ale i nemusí být nervová reakce. Člověk může pozorovat úbytek fyzických i duševních sil, rychleji stárne.
  8. Vznik zhoubného bujení během několika let, ale chybí již zcela nervová odezva, proto se člověk v této zóně cítí lépe než v té předchozí. Bolesti jsou minimální. Chybí normální spánek, člověk trpí nespavostí, může se objevit apatie. Kůže je žlutobílá a upozorňuje, že člověk není zcela zdráv, i když se cítí poměrně dobře.
  9. Zhoubné bujení se projeví během několika měsíců, selhávají orgány, poruchy prudce narůstají, projevuje se vyčerpání hormonální povahy, apatie. Člověk ani organismus nevzdoruje a prakticky chybí regenerace. Vznik atrofií.
  10. Téměř okamžité poruchy orgánů a jejich funkcí, které jsou příčinnou úmrtí. Vznik tupé bolesti hlavy během několika minut, vzniká pudová úzkost a strach z místa a člověk pudově opouští toto místo.
  11. Ztráta rovnováhy, během několika hodin dochází ke ztrátě vědomí. Přichází těžké šokové stavy. Vyléčení organismu je závislé na délce pobytu v zóně a stavu organismu před vstupem do zóny.
  12. Smrtelně nebezpečná zóna, smrt nastává během několika hodin podle původu patogenního záření většinou těžkým šokem.

 

Zóny 9.-12. se běžně nevyskytují.

Děti, těhotné a nemocní jsou citlivější až o dva stupně.

Bdělý, zdravý a adaptovaný člověk je méně citlivý až o dva stupně.
To se ovšem mění v době spánku. Stejně tak citlivost klesá po 56 roku života. (Toto neplatí pro stupně 9. – 12.)

Geopatogenním zónám je třeba se vyhýbat, odrušení jakýmikoliv odrušovači nedoporučujeme, protože není možné geopatogenní zónu odklonit či vyrušit.

Diagnostika a zaměření geopatogenních zón

Zaměření patogenních zón pomocí přístroje Geiger a za pomoci certifikovaného proutkaře probíhá v místnostech, kde se člověk nejvíce zdržuje. Doporučujeme změřit ložnice, dětské pokoje, pracovny, obývací pokoje, jídelny a další místnosti, které nejvíce využíváte k dlouhodobějšímu pobytu.

Po zaměření získáte vhodné řešení situace na míru. Zónám se především vyhýbáme a nedoporučujeme žádné zázračné odrušovací přístroje. 

Kontaktní informace

Jilmová 268/9,
Liberec 460 07

Volejte - Pište

Zdeněk Tomáš
mobil: +420 734 152 050

Kristýna Fadrhonc
​mobil: +420 705 506 850

email: info@proutkaricr.cz

O cookies

Těšíme se na Vás 

Zdeněk Tomáš DiS​    Mgr. Kristýna Fadrhonc​​

Zdeněk Tomáš DiS a Mgr. Kristýna Fadrhonc

 

local_post_office info@proutkaricr.cz     phone +420 734 152 050